Dom szkieletowy drewniany 175m2

Zapytaj o szczegóły

  *Numer działki i miejscowość lub sama miejscowość

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zgłoszenia. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest NTB Krygier Domy z siedzibą Banińska 10A, 80-298 Gdańsk

  Projekt K175 powstał w oparciu o dość niestandardowe wymagania. Zdecydowanie najbardziej zależało nam na domu parterowym ale jednocześnie na bardzo dużej przestrzeni użytkowej, trochę wymuszonej specyficznymi warunkami zabudowy (minimalny współczynnik powierzchni zabudowy działki był bardzo wysoki; dziwne ale prawdziwe). Mimo to, dom podobnie jak pozostałe nasze projekty jest energooszczędny, a duża w tym zasługa prostej bryły.

  Odnośnie zaś samego programu funkcjonalnego, to chodziło o stworzenie wygodnej, jednocześnie rozwojowej przestrzeni dla rodziców, z własną łazienką i garderobą, wyraźnie oddzielonej od reszty domu. Poza częścią dla rodziców mamy w projekcie: dwa pokoje dla dzieci, w tym jeden z możliwością podziału w przyszłości na dwa mniejsze, gabinet do pracy zdalnej, pomieszczenie techniczne z wydzieloną pralnią/suszarnią oraz przestronną część dzienną z otwartym stropem w przestrzeni salonu,
  z wydzieloną jadalnią i kuchnią, z łatwym dostępem do pomieszczenia pełniącego również funkcję spiżarni.

  Dodatkowo, obok domu zaprojektowany został garaż dwustanowiskowy, o prostej bryle nawiązującej stylistycznie do domu, z – uwaga – antresolą o funkcji przechowalni. Naturalnym jest fakt, że garaż nie stanowi oferty obligatoryjnej dla potencjalnego Inwestora.

  Dom, ze względu na swoją długość otrzymał roboczą nazwę “tramwaj” (26m długości zobowiązuje…) 🙂

  Proponowany system ogrzewania to spirala ogrzewania podłogowego, zasilana pompą ciepła typu powietrze-woda, wspieraną przez system wentylacji mechanicznej wraz rekuperacją.

  Jak wspomniano wcześniej, powierzchnia domu jest w dużej mierze wynikiem specyficznych warunków zabudowy, jednak bezsprzecznym atutem domu parterowego jest realizacja wszystkich funkcji na jednaj kondygnacji z bardzo prozaicznej przyczyny – mianowicie, bez względu na wiek „użytkowników” mają Oni najwyższy komfort zamieszkiwania. Brak konieczności przemieszczania się schodami, jakkolwiek jeszcze w młodym wieku nie jest szczególnie doceniany, to jednak wszyscy mamy tę samą tendencję do starzenia się, a w związku z tym do coraz mniejszej chęci „na wspinaczkę” po schodach w celu udania się na spoczynek. Dlatego, jesteśmy orędownikami budowy domów parterowych, o ile tylko sama działka i warunki zabudowy na taki zabieg pozwalają.

  Jak w przypadku wszystkich naszych projektów domów parterowych, na życzenie Inwestora, za odpowiednią dopłatą jesteśmy w stanie wykonać zamiast proponowanego akurat w tym projekcie garażu, wiatę samochodową przyległą do domu, bądź wolnostojącą – w zależności od zorientowania domu względem kierunków stron świata oraz rozmieszczenia drzwi i okien.

  Karty techniczne

  Pobierz