O nas

19O FIRMIE

Jesteśmy jednym z najprężniej rozwijających się na Pomorzu producentów i wykonawców domów wznoszonych w technologii lekkiego szkieletu drewnianego.

Dzięki bogatemu doświadczeniu zdobytemu w kraju i za granicą oraz ciągłemu doskonaleniu w wykorzystaniu nowoczesnych technologii, budowane przez nas domy są przytulne, ciepłe, zdrowe, energooszczędne, a więc tanie w eksploatacji, a do tego ekologiczne.

Technologia budowy w lekkim szkielecie drewnianym wywodząca się z Ameryki Północnej, a doskonalona na całym świecie i dzisiaj popularna m.in. w Skandynawii czy krajach Europy Zachodniej, zapewnia uzyskanie świetnych parametrów fizyko-chemicznych obiektu. Szczególnie warte wzmiankowania są wysokie parametry izolacyjne przy jednoczesnym istotnie niższym zużyciu materiałów, w porównaniu do budowy domu w technologii tradycyjnej, konwencjonalnej. Nasze domy są zatem tańsze w budowie i eksploatacji w porównaniu do murowanych, zdecydowanie szybciej oddawane do użytku (etap stanu surowego zewnętrznie zamkniętego w niektórych przypadkach realizowany jest nawet w 3 tygodnie), plac budowy “czysty”, a przez to nie uciążliwy dla sąsiadów, zaś samo drewno jako najdoskonalszy materiał naturalny, nie kumulujący wilgoci wpływa w sposób wyjątkowo pozytywny na zdrowie i kondycję tak fizyczną jak i psychiczną (co zostało potwierdzone klinicznie).

Wszystko powyższe powoduje, że coraz więcej osób racjonalizując swoją decyzję w zakresie wyboru technologii decyduje się na budowę domu drewnianego w konstrukcji szkieletowej… i słusznie! W naszej pracy codziennej zawsze na pierwszym miejscu stawiamy jakość i rzetelność wykonywanych usług. Zapewniamy jednakowoż wysoką kulturę komunikacji z Inwestorem / Klientem, miłą atmosferę współpracy.

krygier-domy-drewniane-5-06

Jesteśmy otwarci i chętni do wszelkiej pomocy (nie tylko merytorycznej), tak aby maksymalnie wesprzeć naszego Zleceniodawcę i mamy dowody, że takie podejście cieszy się uznaniem i poważaniem. Świadczą o tym głównie opinie naszych Klientów (pisemne i ustne) oraz masa serdeczności z Ich strony, której doznajemy zarówno bezpośrednio po zakończeniu przez nas realizacji projektu, jak również już podczas normalnego użytkowania budynku przez Zleceniodawcę.

Wiemy doskonale, że budowa domu to jeden z najważniejszych momentów w życiu człowieka, czy rodziny, dlatego naszym priorytetem jest najwyższa satysfakcja Klienta i użytkownika. Nasi Zleceniodawcy niejednokrotnie odwiedzają budowę aby podpatrzeć proces montażu, do czego gorąco ich zachęcamy. Dla wielu z Nich możliwość obserwowania jak na “Ich oczach” powstaje przyszłe rodzinne “gniazdo” stanowi bardzo ekscytujące, wręcz wzruszające doznanie. Wypowiadane wówczas pod adresem naszego zgranego zespołu ciepłe słowa uznania cieszą nas wyjątkowo i motywują do jeszcze większego profesjonalizmu.

Z pasją i pełnym zaangażowaniem budujemy domy na miarę oczekiwań najbardziej wymagających Klientów, dbając jednocześnie o środowisko naturalne. Gwarantujemy bezkompromisową jakość i kompleksową obsługę, a przy tym najwyższą kulturę współpracy. W trosce o naszych Klientów i ich dzieci popularyzujemy zastosowanie drewna jako najlepszego, najbardziej ekologicznego i najzdrowszego materiału budowlanego.

Historia – mini wywiad z Właścicielem

Początki

“Wszystko zaczęło się w rodzinnym Gdańsku. Już od młodych lat interesowało mnie budownictwo, a w szczególności drewno. Z niecierpliwością oczekiwałem corocznych targów budowlanych, imprez związanych z budownictwem i wykorzystaniem tego najdoskonalszego budulca jakim jest drewno. Poznawanie nowych technologii, podpatrywanie nowatorskich rozwiązań wywoływało we mnie nieodpartą chęć wykorzystania ich samodzielnie. Jednocześnie zdobyta wiedza dała mi satysfakcję i ukierunkowała moje życie zawodowe w przyszłości. […] Jeszcze w trakcie studiów zacząłem realizować własne zlecenia, zazwyczaj jednoosobowo. Początkowo były to nieskomplikowane adaptacje, remonty, przebudowy.”

Zagranica

krygier-domy-drewniane-5-16“[…] Wkrótce jednak postanowiłem ukierunkować się zawodowo, zdobyć lepsze kwalifikacje, nauczyć się technicznego języka angielskiego… Poza tym musiałem zdobyć kapitał na cele inwestycyjne. Wszystko to przekonało mnie do wyjazdu za granicę, do Irlandii. Początkowo pracowałem najemnie w firmie budującej domy w technologii szkieletowej. W niedługim czasie sam założyłem firmę budowlaną, specjalizującą się w adaptacjach i budowie domów energooszczędnych w technologii szkieletowej oraz tradycyjnej. Praca za granicą dała mi cenne doświadczenie oraz środki na rozwój działalności.”

Powrót

“Po kilku bardzo pracowicie spędzonych latach na obczyźnie zdecydowałem się na powrót do Polski – bo gdzie lepiej jak w DOMU… Tak, z początkiem 2009 powstała moja firma NTB Krygier, której domeną jest budowa ekologicznych i energooszczędnych domów w technologii szkieletowej. Doświadczenie i wiedzę zdobytą za granicą wykorzystuję realizując projekty budowlane w kraju. Największą nagrodą i jednocześnie próbą dla profesjonalizmu jest dla mnie zadowolenie Klienta, a jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się aby był niezadowolony!”krygier-jakbudujemy-norwegia-03

Przyszłość

“Jestem optymistą ale twardo stąpającym po ziemi. Wiem, że w krótkim czasie imperium nie stworzę ale nie taki jest mój cel… Chciałbym aby coraz więcej Polaków miało możliwość życia w godnych warunkach. Jeśli nie w ekologocznych, nowoczesnych domach, to przynajniej w mieszkaniach, które będą dla nich wygodne, użyteczne i do których będą chcieli wracać po ciężkim dniu pracy. Jestem przekonany, że od strony wykonawczej będę w stanie im to zapewnić na przyzwoitym, europejskim poziomie.”

Krygier Domy Drewniane to wszechstronna firma budowlana specjalizująca się w budowie nowoczesnych energooszczednych domów głównie w konstrukcji szkieletowej, ale również w konstrukcji tradycyjnej.

Działalność naszej firmy skupia się na obszarze gdańska, trójmiasta oraz województwa pomorskiego, choć nie wykluczamy możliwości realizacji ciekawego projektu w dowolnym miejscu w Polsce.

Serdecznie zapraszamy do współpracy!